ΔΗΜΗΤΡΗ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΕ ΕΥΓΝΩΜΟΝΕΙ!

.
Για το χθεσινό φιλικό με τις Πλαταιές δεν θα ασχοληθώ με όλο το 90λεπτο αλλά θα αναφερθώ στα τελευταία 10 λεπτα.εχουμε φτάσει στο 80 λεπτό όταν ο προπονητής Δημήτρης Μπούτσικος δίνει εντολή να σηκωθούν 8 παιδιά από το παιδικό περσυνό τμήμα. Πρόκειται για παιδιά που είναι από 14 έως 16 χρονών που είναι το μέλλον του ΑΟ ΘΗΒΑ. Τα παιδιά αυτά προπονούνται μαζί τα τελευταία 3 χρόνια κάτω από τις οδηγίες του ποδοσφαιρικού πατερά τους ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΥ. Όταν πήραν το βάπτισμα του πυρός είδαμε ότι αυτά τα παιδιά ήξεραν τι να κάνουν μέσα στο γήπεδο και τι ζητούσαν. Ένα είναι σίγουρο ότι σύλλογος έχει μέλλον. Τέλος να πούμε για την ιστορία ότι ο ΑΟ ΘΗΒΑ έχασε 1-4 από τις ΠΛΑΤΑΙΕΣ το σκορ δεν έχει σημασία αφού τα όποια συμπεράσματα ήθελε να βγάλει ο προπονητής τα έβγαλε. Να πούμε ότι ο Ηλίας Παπαϊωάννου άνοιξε λογαριασμό πετυχαίνοντας με πέναλτι το μοναδικό γκολ της ομάδας μας ενώ έχασε και πέναλτι όταν το σκορ ήταν 1-2 υπέρ των Πλαταιών. Και να πούμε ότι ο κόσμος έδωσε το παρών στις κερκίδες του δημοτικού σταδίου Θήβας.
Να ευχαριστήσω το THIVA SPOR του Σύλλα Παύλου για την παραχώρηση των φωτογραφιών.